Apie dvigubą visuomenę, realybę ir dvigubus TS-LGBT politikų standartus

Audrius Kalvėnas/ 2021-04-26

Šio rašinio tikslas – reakcija į neapykantą ir diskriminaciją skatinančius seimo narių pareiškimus. Jie neblėsta nepriklausomai nuo politinės pakraipos, ideologijos ar kitų politinių žymių, kad ir kaip bandytų įtikinėti Vilmorus. Kitaip – sudalyvauti kvailų idėjų parade turi vienodas galimybes bet kurios partijos atstovas. Šį kartą pasižymėjo du – EIM ministrė A. Armonaitė ir seimo narys J. Džiugelis.

Galimybių pasas – vienintelės teisingos ideologijos žymė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Armonaitė stumdama galimybių paso idėją, Lrt.lt portalui sako, kad “Galimybių pasas” apaugos nuo “dvigubos visuomenės” sukūrimo. Khm.. khm… “Galimybių pasas” ir yra visuomenę į dvi stovyklas suskaldantis sprendimas! Panašu, kad ministrė nesugeba to suprasti dėl (anot Vilmorus tyrimo autorių) per didelio intelekto, pajamų ar gyvenamos vietos. Bet jai galima padėti, nes jos teiginyje yra visai kita prasmė – ji nurodo, kad Lietuvoje gali būti tik vieną ideologiją pripažįstanti, vienai partijai priklausanti, vieną lyderį garbinanti visuomenė – tik TS-LGBT. Kitiems lemta atsidurti už paso galiojimo ribų. Gal tai bus atskiri rajonai mieste – getai? Jei ministrė pamiršo, priminsiu – Vilniaus getas buvo ne taip senai, antro pasaulinio karo metu.

Pabandysiu vizualizuoti ministrės idėjas – prie įėjimo į vaistinę ryškus lipdukas – VAISTAI PARDUODAMI TIK TURINT GALIMYBIŲ PASĄ! Arba prie įėjimo į polikliniką – GYDOME TIK PASKIEPYTUS IR TURINČIUS ŽYMĘ! Tiesa, ministrė Armonaitė tokių, savo idėjų išraiškų dar nepamatė dėl per skurdžios fantazijos, bet apie paženklintiems kuriamą didesnę laisvę kalba – su žyme bus galima valgyti kavinės viduje :). Bėdžiai be ženklo turės glaustis lauke prie durų – galės ištiesę ranką prašyti išmaldos iš aukšto intelekto, didesnių pajamų, laisvų ir paženklintų miestiečių. Visai ne dviguba visuomenė, ar ne, p. Armonaite?

Apie dvigubą: šviesuolių ir tamsuolių visuomenę rašo lrytas.lt – skelbia Vilmorus tyrimo rezultatus. Juose politiniai elektorato pasirinkimai siejami su išsilavinimu, pajamomis, amžiumi, socialine padėtimi. Šiais tyrimais bei jų komentarais politologės R. Urbonaitė ir J. Novagrockienė akivaizdžiai demonstruojama nepagarbą TS-LGBT aljanso seime politiniams oponentams – pagal tyrimo rezultatus, 2-oje vietoje esančios LVŽS partijos simpatikams, kurie priskiriami mažiau išsilavinusiems, mažesnes pajamas uždirbantiems, kaimo vietovėse gyvenantiems rinkėjams. Tokia interpretacija – politinio mužikiškumo, paplitusio dabartiniame seime požymis. Tokius išaiškinimus teikia valdančiam klanui parankūs vasalai – politologės ir “inflūenceriai”. Bendras šio proceso rezultatas – neapykantos dialogo, prieš kurį skelbiasi kovojantys dabartiniai TS-LGBT aljanso atstovai, skatinimas. Tik seimūnų neapykanta vadinama – šviesumu, o jų oponentų, kurie jų nepalaiko – tamsumu.

J. Džiugelis – tradicinės šeimos tai erkės kurios susirinks Vingio parke gegužės 15 d.

Antras į dėmesio lauką patekęs valdančiųjų atstovas, konservatorius, neįgalus seimo narys Justas Džiugelis. Tiesa, šis politikas neužima aukštų postų vyriausybėje, bet atkreipti dėmesį į save siekia bet kokia kaina. Balandžio 24-tą, savo FB paskyroje, seimo narys išplatino komentarą apie erkių paieškas miške – politikas jų ieškojo važinėdamas neįgaliojo vežimėliu, tačiau neradęs pasamprotavo “Matyt į maršą Vingio parke ruošiasi (šypsenėlė)”. Ši pastaba skirta tiems kurie ketina dalyvauti Šeimų sąjūdžio organizuojamam gegužės 15 d. protesto marše. Šie visuomenininkai ketina suburti didelį kiekį žmonių Vingio parke tam, kad parodyti, jog nesutinka ir priešinsis visuotinai peršamai LGBT ideologijai. Apie šį protesto maršą šiuo metu kalbama daug – tie, kurie pagal Vilmorus yra ne tokie išsilavinę ir uždirba mažiau nei seimo narys J. Džiugelis, ketina parodyti kas Lietuvoje erkės siurbiančios tautos kraują. Viliuosi jų netraiškys, pasinaudos saugiu būdu pašalinti siurbėles iš kūno – išsuks kartu su čiuptuvais.

Šio seimo nario ryžtas stebina – Lietuvos tėvų forumo Kauno grupės nariui (LTF Kaunas) pasidalinus seimūno komentaru, šis netrukęs pareikalavo patikslint, jog “jo poste tai buvo tik žodžių žaismas neturintis gilesnės prasmės, t. y. neturintis jokių sąsajų su Šeimų maršu.”! Kad reikalavimas būtų tvirtesnis seimūnas pagrasino “kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl Baudžiamojo kodekso 154 straipsnis (Šmeižimas) pažeidimo”!

Kitaminčių niekinimas ir gąsdinimas būdingas ne tik konservatoriui J. Džiugeliui, ši partija pasižymėjusi politine arogancija plačiai.

Štai TV3.lt bandymas homofobiją susieti su intelektu. Apie tai rašoma portalo pubikacijoje “Esate homofobas? Teigiama, jog tyrėjai rado ryšį tarp intelekto ir homofobijos”. Stebina tai, kad šis portalas pateikdamas ne savo turinį nepateikia nuorodos į šaltinio originalą – tyrimą kuriuo formuojama nuostata, jog žemesnio intelekto žmonės yra homofobai, t. y. nusistatę prieš tos pačios lyties asmenų poras. Be jokių užuolankų nurodoma – “Tikriausiai nemažai žmonių jau seniai tai įtarė, bet pagaliau yra patvirtinimas: atliktas tyrimas parodė, kad žemesnis intelektas yra susijęs su nusistatymu prieš tos pačios lyties poras.”. Tai visiškai nepagrįsta, demagogiška-propagandinė formuluotė kuria žeminami heteroseksualios orientacijos žmonės, nes nesenai atlikta apklausa parodė, kad apie 80% Lietuvos gyventojų palaiko LGBT bendruomenei aktualių problemų sprendimą ir nėra homofobiška. Tačiau TV3.lt tai nesvarbu, nes tokia informacija kenktų publikacijos užsakovo interesams. Akivaizdu, kad komercinei žiniasklaidai negalioja objektyvumo principas, nes jos tikslas – pelnas, o ne tiesa.

Facebook cenzūra ir skundikai dirba

Pabaigai pateiksiu kelis pavyzdžius kaip dvigubi standartai taikomi socialinėje žiniasklaidoje, konkrečiai Facebook. Šio socialinio tinklo partnerių (nuo 2019 m. balandžio 25 d. – portalas 15min.lt) vykdoma turinio kontrolė akivaizdžiai subjektyvi – palanki valdantiesiems. Perspėjami, blokuojami ar kitaip apribojami tie vartotojai kurie kritikuoja valdantį, TS-LGBT aljansą seime. Pavyzdžiai žemiau nuotraukose – 3 paveikslėliai iliustruoja Facebook partnerių-cenzorių Lietuvoje palankumą valdžiai. 1 ir 2 paveikslėliai iliustruoja kaip Facebook reaguoja į mano kritiką be jokių įžeidinėjimų, net kreipiantis į oponentą “Jūs”. Tačiau įdomiau 3-ias paveikslėlis kuriame pateikiamas Facebook partnerių-cenzorių atsakymas į mano pranešimą dėl J. Džiugelio komentaro, kuriame Šeimos gynimo maršo dalyviai išvadinami erkėmis.

Kaip matote, anot Facebook partnerių-cenzorių, seimo narys J. Džiugelis nenusižengė jokioms šio socialinio tinklo taisyklėms. Tai reiškia, jog norint rinkėjus Lietuvoje vadinti mažo intelekto, mažas pajamas gaunančiomis, provincijos tamsuolėmis erkėmis, reikia tik tapti seimo nariu. Tuomet tokiam asmeniui nustatomi kiti padorumo, moralės, sąžinės, atsakomybės standartai. Tuomet tokie asmenys gali nebaudžiami niekinti ir žeminti rinkėjus moralizuodami apie neapykantos ir žeminimo blogybes.

Facebook atsakymas į mano pranešimą, jog J. Džiugelio komentaras yra neapykantos kalba.

Tikra kreivių veidrodžių gerovės valstybė.

Šaltiniai

Lrt.lt – Armonaitė: testavimo elementas galimybių pasui svarbus, kad nesukurtume dvigubos visuomenės
Lrytas.lt – Trečdalis apklaustųjų mano, kad koronaviruso krizę geriau valdė A. Veryga
TV3.lt – Esate homofobas/ Tyrėjai rado ryšį tarp intelekto ir homofobijos
Seimo nario J. Džiugelio komentaras

Pasidalink

0Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.