Apie mane

Audrius Kalvėnas

Apie save kalbėti sunkiausia. Todėl tikėtina, jog bus kažkas nepasakyta arba pasakyta ne tai kaip yra. Tiesa, sakyti ne tiesą nėra jokio reikalo. Juk ši vieta ne nuomonės formuotojo narvas kurį turi aplankyti kuo daugiau lankytojų ir pamėgti (pamaigyti) mygtukus. Čia nėra ir nebus reklamos.

Gimiau 20 a. 7 dešimtmetyje, Šiauliuose. Tiesa šiauliečiu tapti taip ir nepavyko, nes kelių mėnesių amžiaus buvau išvežtas į Kauną, močiutės globon. Netrukus čia grįžo ir mama baigusi pedagogines studijas tuometiniame Šiaulių universitete. Mama tikra kaunietė, o tėtis kaip ir aš kilęs iš Šiaulių krašto, Joniškio. Todėl esu maišytas, keistai užsispyręs aukštaitis, nes šiaulietiškos tarmės taip ir “nepasigavau”.

Mokslus pradėjau Kauno 32-oje vidurinėje mokykloje (dabartinė V. Kuprevičiaus progimnazija). 1988 m. ją baigiau ir kurį laiką bandęs darbininko kelią supratau, kad gamykla ir kitos sovietinės laimės kalvės ne man. Todėl teko bėgti į Europą – su pirmais ekonominiais emigrantais patraukiau į Londoną. Mokslai Stentono koledže atvėrė legalius vartus į megapolį pavadinimu Londonas.

Ten teko išbandyti viską – nuo braškių laukų iki vairuotojo darbo. Lankiausi BBC, Capital FM kur ieškojau šanso panirtį į stebuklingą radijo pasaulį. Tačiau panirau jau Lietuvoje, grįžęs. Nepagijęs nuo radijo, Kaune įkūriau matyt keisčiausią radijo stotį Lietuvoje – Ultra Vires. Šis radijas laužė normas ir nusistovėjusią tvarką, nes surinkau nerealią komandą. Tiesa šis radijas (tiksliau jo juridinė pusė) sulaužė ir mane – teko parduoti savo turimą dalį ir pasitraukti.

Tuomet likimas mane pamėtėjo dar toliau – į pietus, Turkiją kur pradėjau dirbti kelionių agentūros atstovu. Tai dar vienas nerealus ir labai intensyvus mano gyvenimo tarpsnis kuriame labai daug radau ir pamečiau. Radau daug pažinčių ir maloniausia iš jų – pažintis su Rytų kultūra. Žinoma saulė, paplūdimiai ir turininga istorija mane nuginklavo, ne vieni metai praleisti ten tapo vieni įsimintiniausių.

Pakankamai pasitrankęs po pasaulį grįžau namo, į Lietuvą kur trumpam tapau šeimos žmogumi, tačiau pasirodė, jog suklydau pasirinkdamas partnerę, todėl ilgai nesikankinęs ir nekankinęs pasirinkau vienišiaus gyvenimo būdą. Apšilęs kojas kartu su keliais partneriais įkūrėme kūrybinę reklamos agentūrą ir panirau į interneto pasaulį – interneto svetainių bumas tapo mano dar viena aistra. Taip per kelis metus atradau daug įdomių dalykų – programavimą, el. komerciją, SEO ir daug kitų to meto naujovių. Šie įgūdžiai mane atvedė prie tos veiklos kuria užsiimu ir dabar.

Tiesa 2009 m. apvertė mano gyvenimą 2 kartus – gimė dukra ir nusisukau sprandą. Jei pirmas įvykis mane nudžiugino tai antras tapo didžiausiu išbandymu – teko keisti judėjimo būdą, tapau neįgaliu, nes traumos pasekmė – apatinės kūno dalies nevaldymas. Nedaugžodžiaudamas pasakysiu – su šiuo iššūkiu tenka tvarkytis kiekvieną dieną, tačiau tai mane užgrūdino ir sutvirtina toliau. Teko keisti požiūrį į daugelį dalykų.

Sakoma – kai negali pakeisti aplinkybių, pakeisk požiūrį į jas. Pasinaudojau juo ir 2015 m. priėmiau dar vieną iššūkį – studijuoti filosofiją apie kurią svaičiojau jaunystėje. Ir štai dabar, po 6 metų studijų, 2021-ųjų pavasarį apgyniau praktinės filosofijos baigiamąjį darbą, man suteiktas humanitarinių mokslų magistro laipsnis. Tuo filosofijos studijas tikrai baigsiu, nes likusį, aktyvų gyvenimo tarpsnį nusprendžiau paskirti keliems asmeniniams projektams – Neįgali Lietuva ir el. rinkodarai bei komunikacijai. Šie darbai atims visą mano laiką ir energiją, nes jais ketinu prisidėti prie tam tikrų negalios visuomeninių stereotipų pakeitimų.

Tegul viskas man pavyks!