G. Landsbergis pralaimėjo kovą už Lietuvos žmonių teises – prievartinis testavimas bus

Audrius Kalvėnas/ 2021-03-10

Šiandien pasitvirtino mano spėjimas dėl politinio farso – “Gabrielius už žmogaus teises” – tai buvo spektaklis siekiant apgauti visuomenę. Kovo 8 d. 9:00 val. vyriausybės posėdyje, SAM ministrui Dulkiui po savaitgalio pristačius siūlymus dėl Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 8, 18, 26 ir 40 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 91 straipsniu, t. y. per prievartą testuoti LR piliečius, URM ministras Landsbergis paprieštaravo ministrei pirmininkei Šimonytei – jis nurodė, jog nuostata per prievartą testuoti piliečius prieštarauja Konstitucijai – “ką žodis “priverstinis” be sutikimo testuotis reiškia?”. Po tokio paklausimo ministrė pirmininkė buvo konkreti – “tada šitą klausimą atidedame iki geresnių laikų”, tačiau šio posėdžio protokole pažymėta kiek kitaip – “Šio klausimo svarstymą atidėti“.

Šiandien, kovo 10 d. vyriausybė posėdžiavo 2 kartus – 16:00 ir 16:15 val. Antrame, 16:15 val. vykusiame posėdyje 6 numeriu pateiktas svarstyti klausimas “Dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 18, 26 ir 40 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto (TAP-21-219(2) (21-20771(3)”. Pranešėjas SAM ministras Dulkys. Kaip matote iš pavadinimų (kovo 8 d. ir kovo 10 d.), jie šiek tiek skiriasi – šiandienos posėdyje nebuvo svarstytas 8 str. “Ligonių, asmenų, įtariamų sergančių, turėjusių kontaktą, sukėlėjų nešiotojų hospitalizavimo, izoliavimo, ištyrimo ir gydymo ypatumai” kurio 1 punktas sako – “Ligonių, asmenų, įtariamų sergančių, turėjusių kontaktą, ar sukėlėjų nešiotojų hospitalizavimas, izoliavimas, ištyrimas ir (ar) gydymas gali būti taikomi tik jiems sutikus, išskyrus atvejus, nurodytus šio įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje. Jei šie asmenys yra neveiksnūs, tokį sutikimą turi duoti vienas iš jų įstatyminių atstovų.”. Tačiau tai neturėtų Jūsų nuraminti ir manyti, kad URM ministro paprieštaravimas ministrei pirmininkei ką nors pakeitė. Anaiptol. Traukinys, o gal veikiau buldozeris nuvažiavo toliau.

Kovo 8 d. ministro Dulkio siūlyme buvo nurodoma – “3) papildyti išimtimi, numatant galimybę be sutikimo atlikti asmenų, įtariamų, kad serga, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinąjį ištyrimą protrūkio metu ir 4) papildyti, kad asmenims, įtariamiems, kad serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, asmenims, turėjusiems sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojams taikomas būtinasis ištyrimas, jei nustatytas užkrečiamosios ligos protrūkis, kada reikalingas asmenų ištyrimas, ir jie atsisako arba vengia ištyrimo ir tuo sukelia pavojų aplinkinių sveikatai. Būtinąjį ištyrimą skiria protrūkį tiriantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tarnautojas, o organizuoja savivaldybės administracijos direktorius.

O štai šiandienos, kovo 10 d. posėdyje ministras Dulkys pasiūlė – “2) papildyti nuostata, kad kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas. Darbuotojus, kurie privalo pasitikrinti sveikatą, nustato Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir apie tai informuoja šiuos darbuotojus ir darbdavį ir 3) papildyti alternatyva asmens nušalinimui nuo darbo arba jo perkėlimui į kitą darbą, kurį jam leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę, jei darbuotojas atsisako nustatytu laiku pasitikrinti, ar neserga užkrečiamąja liga, arba nepasitikrina be labai svarbių priežasčių (liga, dalyvavimas giminaičių laidotuvėse, komandiruotė), arba yra įtariamas, kad serga, ar serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis arba yra šių ligų sukėlėjų nešiotojas – darbu nuotoliniu būdu ar galimybe skirti dirbti nuotoliniu būdu.

Taip pat kovo 10 d. teikime, grafoje “Nauda visuomenei” nurodoma – “…sudaroma galimybė…organizuoti sąlytį turėjusių asmenų izoliavimą ar kitas užkrečiamųjų ligų kontrolės priemones” ir “Užtikrinus tinkamą atvejų atsekamumą ir sąlytį turėjusių asmenų izoliavimą ar kitų užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonių organizavimą sudaromos palankesnės sąlygos užkrečiamosios ligos suvaldymui.

Pabandykime išversti į buitinę kalbą – ką tai reiškia?

Pirma – URM ministro prieštaravimas priverstiniam testavimui buvo farsas, žongliravimas žodžiais, viešųjų ryšių akcija. Kodėl? Jis retoriškai (nes niekas neatsakė) paklausė – “ką žodis “priverstinis” be sutikimo testuotis reiškia?”. Kadangi niekas iš kovo 8 d. posėdyje dalyvavusių ministrų ar jų atstovų neatsakė, atsakysiu aš – jis reiškia naudoti prievartą prieš tą kuris nesutinka, t. y. prieš asmens valią, panaudojant jėgą atlikti testą.

Kad to išvengti, vyriausybė šiandien performulavo šią nuostatą ir panaudojo šantažo metodą – jei nesutinki, esi metamas iš darbo! Todėl svarbu klausti – o kaip šiandienos posėdyje sureagavo URM ministras G. Landsbergis? Ogi niekaip, jis nedalyvavo!

16:15 val. posėdžio darbotvarkėje net nėra šio klausimo – nenurodoma, kad jis buvo svarstytas! Taip pat vyriausybės Youtube kanale, kur skelbiami posėdžių vaizdo įrašai yra tik pirmo, 16:00 val. posėdžio vaizdo įrašas. 16:15 val. įrašas neskelbiamas! Pamenu kaip praeitoje kadencijoje valdantiesiems kliuvo dėl anos vyriausybės vieno posėdžio įrašo pašalinimo – tada opozicijoje buvę konservatoriai apkaltino valdančiuosius cenzūra. Šiame kontekste smalsu ką gi jie daro dabar – manipuliuodami posėdžiais, slėpdami posėdžių dienotvarkes, neskelbdami nepageidaujamų posėdžių vaizdo įrašų? Jie daro tą patį – cenzūruoja, meluoja ir manipuliuoja visuomene siekdami sau palankių rezultatų!

Antra – konservatoriai ir jų partneriai, kovo 8 d. posėdyje URM ministrą Landsbergį parodę aktyviu kovotoju už žmogaus teises, neatidėjo klausimo dėl prievartinio testavimo “geresniems laikams”. Šiandien šis, prieštaraujantis Visuotinei Žmogaus teisių deklaracijai, Konvencijai dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje, paties SAM ministro tvirtinimams, jog į testavimo ir vakcinavimo klausimus turime žvelgti per žmogaus teisių prizmę, teisės aktas perduotas skubos tvarka svarstyti seimui kuris neabejotinai valdančios daugumos paremtas bus patvirtintas. Psss… Teisingumo ministrei tai neužkliuvo 🙂

Trečia – pabandysiu susikurti sau kelias 3D vizualizacijas ir teksto formatu pasidalinsiu su Jumis. Štai siūlomos vyriausybės priemonės, 2 punktas – “…darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga užkrečiamąja liga… Darbuotojus, kurie privalo pasitikrinti sveikatą, nustato Nacionalinis visuomenės sveikatos centras…“. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo darbuotojo valios, savijautos, simptomų nebuvimo, darbuotojui bus leidžiama dirbti TIK PASITIKRINUS, t. y. atlikus nustatytas procedūras, testą (us). Kas garantuos, kad kitame vyriausybės posėdyje nebus paskelbta apie SPECIALIUS TESTUS, SPECIALIAS PROCEDŪRAS kurios PRIVALOMOS, kad sugrįžti į darbą?

Vizualizacija šia tema – privalu užsisegti apyrankę kuri siunčia tavo biometrinius duomenis (pulsą ir pan.) programėlės KORONA STOP valdytojams, nors šie gavo baudą dėl netinkamai tvarkomų asmens duomenų :). Antra vizualizacijos dalis – kas privalo būti testuojami (ne testuotis) nustato Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Ok, vizualizuoju – visuomeninis propagandos fabrikas LRT paskelbia apie eilinį viruso židinį arba rusenantį laužą, o NVSC kaip mat, uoliai paskelbia apie prievolę “pogolovno” patikrinti visas židinio pliauskas. Koks skirtumas, kad to lauželio pusė darbuotojų dirba nuotoliu, juk “kertant mišką skiedros lekia”.

Reziume

Maniškė 3D vizualizacija ne itin smagi – valstybėje įsigali nekontroliuojama konservatorių diktatūra. Jie daro ką panorėję. Nei tarptautiniai įsipareigojimai pasirašytuose dokumentuose, nei Konstitucija jiems nė motais. Ir G. Landsbergis nėra gynėjas. Mūsų laukia tamsūs laikai. Vienintelė viltis – priešlaikiniai seimo rinkimai ir konservatorių partijos atskyrimas nuo bet kokios valdžios. Už tokią, antivalstybinę ir antikonstitucinę veiklą, juos reiktų nubausti – 10 metų lauk iš politikos. Bet juk čia mano, plokščiažemininko, vatniko, 3D vizualizacija ir realiame gyvenime nieko panašaus nenutiks. Miegokite ramiai Bagdado gyventojai, ryt gausite nurodymus kada ir kur atvykti užsimauti apyrankes ir apykales.

Šaltinis

Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas

Pasidalink

0Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.