Priešvelykinė Šimonytės 100-to dienų atgaila

Audrius Kalvėnas/ 2021-04-01
Šimonytės vyriausybės šimtadienis

Artėjančių Velykų kontekste ypač kontraversiškai pasižymėjo ministrė pirmininkė Šimonytė. Žinoma, Velykos tik data kurios prasmė negali būti tiesiogiai susieta su dabartinės vyriausybės veiklos šimtadieniu, tačiau šiokios tokios paralelės prašosi pačios.

Prieš Velykas katalikų laukia Gavėnia, tai atgailos metas. Jos tikslas – ištaisyti savyje tai, kas veda į nuodėmę, ir puoselėti tai, kas veda į gėrį. Šios formuluotės fone ministrės pirmininkės pareiškimas “atsiprašau dėl žmonių savijautos, bet nesinorėtų per Velykas pakartoti Vėlinių scenarijaus” vertas atskiro komentaro. Šį komentarą paskelbė Lrytas.lt vakar. Antraštė pati savaime nėra kažkaip ar kažkuo šokiruojanti ar intriguojanti, tačiau pirma publikacijos pastraipa verta išskyrimo.

Pirma pastraipa nurodo: “Vyriausybė trečiadienį nepriėmė jokių karantino pokyčių ir ragina jų laukti jau po Velykų. Tiesa, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina gerų žinių kol kas neturinti ir sako, kad tolesnė režimo eiga priklausys nuo to, kaip sutiksime šventes. Jei jos vyks saugiai, nekontaktuojant ir nekeliant papildomos rizikos, griežtesnių sprendimų esą gali pavykti išvengti.”

Šioje pastraipoje svarbu pažymėti kelias vietas. Pirma – KARANTINO POKYČIUS susieti su RĖŽIMO EIGA. Jei I. Šimonytė savo komentarą formulavo būtent šiais žodžiais, verta susiimti už galvos, nes tokia formuluote vyriausybės vadovė atvirai prabyla apie antidemokratišką valstybės valdymo formą – RĖŽIMĄ. Jei Šimonytė ištarė “rėžimo eiga”, reiškia Lietuvos Respublika jau nėra demokratinė valstybė, nes joje valdo RĖŽIMAS. Tai – TS-LKD, LP, LS partijų koalicinis rėžimas. 30-ties metų išsivadavimo ir Nepriklausomybės kova baigta, ją pribaigė konservatoriai atėję į valdžia 2020 metai. Tai istorinė data ir ją ateities kartos, esu tikras, išskirs ir pažymės adekvačiai.

Kita verta išskyrimo sąsaja: “Jei = griežtesnių sprendimų nebus”. Šioje lygtyje nesunku susigaudyti. Šimonytė nekalba apie užsikrėtimų statistikos pokytį – pvz. teigiamų atvejų didėjimą po Velykų, ji kur kas tiesmukesnė. Ji konkreti – “jei nekontaktuosite ir nekelsite rizikos, nebausiu!”. Būtent tokia pareiškimo interpretacija yra tiksliausia ir adekvati vyriausybės nykštukų sumanymams ir poelgiams. Kaip saugiai švęsti Velykas Nepriklausomos Lietuvos istorijoje nurodoma pirmą kartą. Tačiau kas yra saugios Velykos neatsakoma. Nes atsakymo tiesiog nėra. Velykos yra tūkstantmečius siekianti religinė šventė kuri nepavaldi ideologiniams iššūkiams. Juk net sovietų laikotarpiu draudžiamos bažnyčios lūždavo nuo tikinčiųjų antplūdžio į Velyknačio mišias.

Manau labai svarbu dar kartą pažymėti apie ką pasisako ministrė pirmininkė I. Šimonytė teigdama “jei nekontaktuosite ir nekelsite rizikos, nebausiu!”? Ji kalba apie susilaikymą nuo abejonių jos varoma socialine ir ekonomine politika. Ji reikalauja visiško paklusnumo, nes privalo atsiskaityti savo tiesioginiams vadovams už savo veiklos rezultatus – panaudotų skiepų dozių skaičių, oponentų aktyvumą ir pan. Jos ministrų kabinetas tik įrankiai įrankių dėžėje – vienas suka, kitas kala, trečias matuoja. Tačiau meisteris kuris pasirenka įrankius tikslui pasiekti – I Šimonytė.

Ir pabaigai dešifruosiu dviprasmišką Šimonytės pasiūlymą “nekontaktuoti” ir “nekelti rizikos”. Šiuo nurodymu ji neprašo, ji kelia sąlygą nesivienyti, neprotestuoti ir taip nekelti rizikos valdantiesiems dirbti tiems kurie investavo į 2020-2024 m. kadencijos seimo rinkimų “nugalėtojus” – TS-LKD ir LP. Liberalų sąjūdis šiame lauke “trečias brolis Jonas” kurį organizatoriai gavo nemokamai. Ministrė pirmininkė ir jos nykštukai nedaugžodžiauja – nurodo ką daryti ir ko nedaryti. Mainais siūlo neišmesti iš darbo, pašalpas ir galimybę nedirbti. Tiesiog parazituoti ir laukti kitos komandos. Toliau parazituoti.

Pagal viduramžių filosofą Rene Dekartą aš jau vakcinavausi, nes aiškiai suprantu, jog gyvenu tol kol mąstau. Šios vakcinos nemokamai nedalina, ji kur kas sunkiau gaunama nei AZ ar kitos siūlomos dabar, tačiau man ji vienintelė tikra ir veiksni, nes nuo covid19 saugo efektyviau nei tai kas brukama dabar.

P.s. ta Ingridos nuleista galva byloja apie sunkią naštą kuri teko jai. Ji pripažino – tai sunkiausios 100-tas dienų jos gyvenime. Sunkiausios, nes ji pasirinko ne tą pusę – stojus prieš tautą, krisi.

Šaltiniai

Lrytas.lt – I. Šimonytė: atsiprašau dėl žmonių savijautos, bet nesinorėtų per Velykas pakartoti Vėlinių scenarijaus

Pasidalink

Įrašo žymės

0Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.