VDU ir VU – Babelės, ištvirkėlių motinos

Audrius Kalvėnas/ 2021-10-14
Babelio bokštas - Piteris Breigelis vyresnysis

Neabejoju, jog daugelis būsite girdėję pavadinimą “Babelio bokštas”. Tai Biblinis padavimas pasakojantis apie žmones išlikusius po visuotinio pasaulio tvano, jie buvo viena tauta ir kalbėjo viena kalba. Būtent šis vienodumas – viena kalba – paskatino jų puikybę: jie sumanė pastatyti gražiausią, linksmiausią miestą su bokštu iki dangaus. Susidomėjęs Dievas nusileido ir juos už tokią puikybę nubaudė – vieną rytą atsikėlę visi žmonės prabilo skirtingomis kalbomis. Negalėdami susikalbėti žmonės negalėjo tęsti bokšto statybos ir jo nebaigę išsiskirstė po visą pasaulį. Taip paaiškinamas skirtingų kalbų atsiradimas pasaulyje.

Tačiau “Babelis” pasižymi ir neigiama kanotacija – Biblijoje jis nurodomas nuodėmės miestu ir simboliu. Naujajame Testamente, Apreiškime Jonui, aprašoma didžioji paleistuvystė “Ant jos kaktos buvo užrašytas vardas: Paslaptis, didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina”. Klausiu savęs – ar galiu VDU ir VU pradėtą vykdyti lyčių lygybės projektą Horizon Europe SPEAR prilyginti Biblinei nuodėmei?

Kas yra “Horizon Europe” projektas SPEAR ir kaip VDU ir VU susiję su juo?

VU ir VDU vykdo genderistinę propagandą kurią apmoka Europos Komisija (EK) skyrusi 95,5 milijardo eurų biudžetą programai “Horizon Europe”: tyrimams ir inovacijoms. SPEAR (Supporting and Implementing Plans for Gender Equality in Academia and Research) – EK skirtomis lėšomis, 2019 m. Danijoje pradėtas projektas, kurio partneriais yra VU ir VDU. Tai ne Lietuvos šeimos arba lyčių lygybės politika kilusi iš Seimo arba NVO iniciatyvų, tai 11-os mokslo ir nevyriausybinių organizacijų ekonominė veikla-projektas siekiant gauti pajamas be kurių šios organizacijos susidurs su finansiniais sunkumais.

Juk ne paslaptis, kad Lietuvoje kasmet mažėja jaunuolių baigusių vidurines mokyklas ir siekiančių aukštojo mokslo Lietuvoje. Vis daugiau jų išvyksta studijuoti į užsienį, nes Lietuvos alma mater negali jiems užtikrinti pageidaujamos karjeros. Be to, Lietuvoje alma mater veikia konkurencijos sąlygomis. Kiekvienas pavasaris palydimas su stojimu susijusiais skandalais aukštosiose mokyklose, nes jos siekia bet kokia kaina nugalėti konkurencinėje kovoje ir surinkti kuo daugiau valstybės finansuojamų krepšelių, kuriuos atsineša įstoję studentai. Todėl VU ir VDU siūloma ir vykdoma lyčių lygybės politika tik elementari užsakomoji-apmokama propaganda arba verslas.

Ar lyčių atsisakymas kelia grėsmę?

Taip, nes jau virš 2 tūkst. metų žmogaus tapatybė nuo pat gimimo susiejama su jo lytimi – visą gyvenimą jį lydi biologinis skirtumas ir lyčių tarpusavio papildymas. Be skirtingos kūno sandaros padiktuotų aprangos ir elgsenos modelių, vyrai ir moterys susieti tarpusavio papildymu – jiems suteikta galimybė sukurti juos pakeisiančią gyvybę. Taip jiems patikėta išsaugoti žmonių (homo sapiens), o ne žmogų (gender sapiens) kaip gyvybės formą. Praradus ar neįgijus lytinės tapatybės vyrui ir moteriai (ne žmogo) kyla identiteto krizė – nežinojimas kaip elgtis socialiniuose vaidmenyse, psichologinė įtampa, pasimetimas “bendrame skruzdėlyne” ieškant savo vietos, prasmės gyventi praradimas, atsakomybės už bendrą rūšies ateitį praradimas / neįgijimas ir liga, diagnozė įtvirtinta tarptautiniame ligų klasifikatoriuje (TLK): lytinės tapatybės sutrikimas (transeksualumas), kodas F64.0. Psichologinė priežastis veda prie fiziologinių pasekmių.

Taip, nes prigimtinės, gamtos sukurtos, vyriškos ir moteriškos skirties atsisakymas veda prie vienos gyvulių bandos su numeriais ar skaitmeniniais “čipais” suformavimo. Apie tai liudija dar vienas LGBTQ+ propagandos verslo projektas kurį vykdo VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai. Savo propagandiniame, tėvams, globėjams skirtame leidinyje “Paauglystė ir lytiniai santykiai: vedlys atviriems pokalbiams” jie siūlo atsisakyti lyčių – vyro ir moters bei pereiti prie “žmogus nr. 1” ir “žmogus nr. 2” žymių. Jie sunumeruoja žmones kaip gyvulių bandą kurią ketina ganyti iki pavers belyte Babelio miesto malonumų vergų visuomene. Jie siūlo nesibodėti ir be skrupulų tenkinti geismą su aplinkiniu “žmogumi nr. xxx”, be lyties, be identiteto, skirtumų.

Taip, nes moteriškos ir vyriškos skirties atsisakymas veda prie populiacijos, valstybės, tautos, giminės, šeimos išnykimo. Juk nereikia būti “vakcinuotu-edukuotu”, kad suprasti, jog tos pačios lyties žmonės negali susilaukti palikuonių. Šių dienų Lietuvos demografinės statistikos kontekste (mirštamumas nuosekliai auga, o gimstamumas mažėja; auganti reprodukcinės visuomenės dalies emigracija) nepalaikyti šeimos, tėvystės ir motinystės, vaikų auginimo skatinimo politikos tapatu valstybės interesų išdavimui ar bent jau pigiai spekuliacijai asmeninio pasipelnijimo tikslu.

Pabaigai

Nebūtina pasižymėti rėmeliu “vakcinuotas-edukuotas”, kad suprasti, jog tauta, bendruomenė be tikėjimo, kuris suteikia viltį liks tik vartotojų banda. Aukštosios mokyklos vykdydamos gausiai apmokamus ES projektus pelnosi, tačiau vis tiek pasmerktos nesėkmei – tai liudija jų mažėjantis populiarumas jaunuolių tarpe bei nuolatinė valstybinė aukštojo mokslo optimizacija.

Taip yra todėl, jog net ir po visų išbandymų modernybėmis moteris ir vyras siekia amžinybės – palikuonių kurių negali susilaukti tos pačios lyties LGBTQ+ bendruomenės asmenys. Ne mažiau įpareigoja ir slegia atsakomybė prieš tėvus, senelius, prosenelius, visus kurių pastangų dėka modernus žmogus yra čia ir dabar.

Šaltiniai

EK programa “Horizon Europe”
Kas yra SPEAR?
SPEAR projekto pranešimas

VDU lyčių lygybės planas 2021-2025
Pranešimas
Senato nutarimas

VU Lyčiai jautrios kalbos gairės
Pranešimas
Metodinė medžiaga

Įvairovės ir edukacijos namai / Paauglystė ir lytiniai santykiai: vedlys atviriems pokalbiams
Apreiškimas Jonui
TLK F64.0 / lytinės tapatybės sutrikimas (transeksualumas)

Iliustracijos foto – Piteris Breigelis vyresnysis / Babelio bokštas

Pasidalink

0Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.